Kancelaria Radcy Prawnego Izabeli Tąkiel od wielu lat prężnie wspiera zarówno osoby pozwane jak i pozywające w zakresie porad i pełnomocnictwa przy sprawach dotyczących spadków. Specyfiką tychże procesów jest bardzo często ich zawiłość i wysoki stopień skomplikowania. W naszej Kancelarii uzyskają Państwo kompleksowe porady z zakresu:

  • ustalenia strategii procesowej. Kancelaria prawna pomaga w zdobyciu i skompletowaniu wszelkiej dokumentacji, którą następnie będzie można wykorzystać podczas samego procesu spadkowego.
  • podstawowych zasad prawa spadkowego oraz jego działania. Uzyskają Państwo porady umożliwiające wygenerowanie potencjalnych osób potrzebnych przy procesie o przyznanie spadku,
  • każdą poradę kończymy propozycją najkorzystniejszego prawnego rozwiązania problemu dotyczącego sprawy spadkowej,

Żadna porada udzielona przez naszych radców prawnych nie jest formą zobowiązującą. Mogą ją Państwo traktować jako jednorazowe uczestnictwo naszej kancelarii przy ewentualnej sprawie spadkowej.

Sprawa spadkowa a przyznanie spadku

Kancelaria prawna w pełni kompleksowo zajmie się Państwa procesem spadkowym. Jesteśmy gotowi reprezentować Państwa interesy w sądzie przy każdorazowej sprawie spadkowej. Nasi prawnicy mogą się także podjąć negocjacji związanych ze sprawą sądową. Często zdarza się iż ‘sądowym przeciwnikiem’ są osoby spokrewnione bądź inaczej blisko związane.

Nasza kancelaria może poszczycić się w przypadku takich sytuacji wyjątkowym podejściem do sprawy, zachowując pełnie poszanowania każdej ze stron. Jesteśmy dyskretni a zarazem bardzo konsekwentni podczas reprezentowania Państwa interesów przy samym procesie o spadek.

Kancelaria Radcy Prawnego Izabeli Tąkiel może poza samym procesem podjąć się także spraw dotyczących:

  • działu spadku – uczestniczymy w samych negocjacjach lub przy procesie spadkowym,
  • przyznania zachowku – każdorazowo dokładnie analizujemy każdy szczegół tego bardzo często trudnego zagadnienia sprawy spadkowej,
  • przyjęcia bądź odrzucenia spadku – za każdym razem uczestniczymy w dokładnej analizie sytuacji związanej z tego typu sprawą spadkową,
  • wydziedziczenia.

!!! Prawo do spadku nie przedawnia się !!!

Warto o tym pamiętać, gdyż bardzo często ten aspekt sprawia że klienci nie dochodzą swoich praw spadkowych. Warto także wiedzieć iż stopień pokrewieństwa jest zależny od późniejszego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Dokładną wiedzę na ten temat jak i na inne zagadnienia związane ze sprawami spadkowymi uzyskają Państwo na wspólnym spotkaniu z naszymi prawnikami i radcami prawnymi w kancelarii mecenas Izabeli Tąkiel mieszczącej się w Kostrzynie nad Odrą przy ulicy Łącznej 11.